Menu
;
hold nyheder 14. september kl. 20:00
Trænerens dom efter sejr i topkamp: Viser et klasse niveau FFK vandt søndag 4-0 over Snekkersten i Serie 3, og træner Allan Arge er fuld af rosende ord.
hold nyheder
14. september kl. 20:00 Trænerens dom efter sejr i topkamp: Viser et klasse niveau
hold nyheder
14. september kl. 17:57 U21 fra land med masser af kasser
hold nyheder
14. september kl. 16:09 Rock'n roll fodbold på Snekkersten Stadion
Forside nyheder
08. september kl. 14:35 FCK kommer på besøg til klubdag
hold nyheder
07. september kl. 13:28 "CG-show" i sand målfest
hold nyheder
07. september kl. 13:03 Trænerens dom efter sejr i svær kamp: Skal være stolte over vores kollektive præstation
hold nyheder
07. september kl. 12:52 Supersubben Magnus Avnsbo førte an i ny FFK-sejr
hold nyheder
04. september kl. 11:05 Frederik Larsen er månedens seniorspiller
Kommende hjemmekampe
September 2020
22.
tirsdag
17.45
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Frederiksværk Stadion
Lynge-Uggeløse IF
Frederiksværk Stadion
22.
tirsdag
18.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Allerød Fodbold Klub
Frederiksværk Stadion
23.
onsdag
18.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 8M (08) efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Sundby Bk.
Frederiksværk Stadion
24.
torsdag
17.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (05) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Fredensborg BI
Frederiksværk Stadion
24.
torsdag
18.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (08) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Rosenhøj BK
Frederiksværk Stadion
26.
lørdag
11.15
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 8M (08) efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Greve Fodbold
Frederiksværk Stadion
27.
søndag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (08) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Farum BK
Frederiksværk Stadion
27.
søndag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 27.9 • Pulje 2
Frederiksværk Stadion
Slagelse B&I
Frederiksværk Stadion
27.
søndag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 27/9 • Pulje 4, 2 baner
Holbæk Sportsby
Karlslunde IF
Holbæk Sportsby
27.
søndag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 27/9 • Pulje 3
Ålholmskolen
Hørsholm-Usserød IK
Ålholmskolen
27.
søndag
10.54
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3-Efterårsserie 27/9 • Pulje 1
Nellerupgård Stadion
Hornbæk IF
Nellerupgård Stadion
27.
søndag
11.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 27/9 • Pulje 3
Ålholmskolen
Brøndbyernes IF (piger)
Ålholmskolen
27.
søndag
11.40
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 27/9 • Pulje 4, 2 baner
Holbæk Sportsby
FC Hornsherred
Holbæk Sportsby
27.
søndag
12.00
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 6 - Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Frederikssund IK
Frederiksværk Stadion
27.
søndag
12.42
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3-Efterårsserie 27/9 • Pulje 1
Nellerupgård Stadion
Frem Hellebæk
Nellerupgård Stadion
28.
mandag
18.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U18
U18 Piger 2 (03-04) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Herstedøster IC
Frederiksværk Stadion
Oktober 2020
1.
torsdag
18.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 2
Frederiksværk Stadion
Bagsværd BK
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
09.25
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Frederiksværk Stadion
Jægerspris IK
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
09.50
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Frederiksværk Stadion
Kirke Hyllinge IF (2)
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Ølstykke FC
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (08) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Snekkersten IF
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (08) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
LSF
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
FC Hornsherred
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
11.00
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 9
Frederiksværk Stadion
Gilleleje FK
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
11.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) begynder- 3.oktober Medalje • Pulje 4
Hørsholm Idrætspark
Hørsholm-Usserød IK
Hørsholm Idrætspark
3.
lørdag
11.15
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Hørsholm-Usserød IK
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
11.25
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) begynder- 3.oktober Medalje • Pulje 4
Hørsholm Idrætspark
IS Skævinge
Hørsholm Idrætspark
3.
lørdag
11.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (02-03) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Nivå-Kokkedal FK
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
11.40
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 9
Frederiksværk Stadion
Lynge-Uggeløse IF (2)
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
12.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (05) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
12.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 10
Hillerød Stadion
Fredensborg BI
Hillerød Stadion
3.
lørdag
12.25
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 10
Hillerød Stadion
Hillerød Fodbold (2)
Hillerød Stadion
3.
lørdag
13.00
Frederiksværk Fodbold Klub (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 10
Frederiksværk Stadion
Lynge-Uggeløse IF (1)
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
13.30
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Hillerød Fodbold
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
13.40
Frederiksværk Fodbold Klub (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 10
Frederiksværk Stadion
FIF, Hillerød (1)
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
15.30
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
FIF, Hillerød
Frederiksværk Stadion
4.
søndag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 4.10 • Pulje 2
Brøndby Stadion
Slagelse B&I
Brøndby Stadion
4.
søndag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 3
Ålholmskolen
BSV af 2016
Ålholmskolen
4.
søndag
10.36
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 1
Værløse Stadion
Hillerød Fodbold
Værløse Stadion
4.
søndag
10.36
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3-Efterårsserie 4/10 • Pulje 4
Frederiksværk Stadion
BFC Lundegården
Frederiksværk Stadion
4.
søndag
11.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 3
Ålholmskolen
Hørsholm-Usserød IK
Ålholmskolen
4.
søndag
11.48
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 1
Værløse Stadion
Værløse BK
Værløse Stadion
4.
søndag
11.48
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3-Efterårsserie 4/10 • Pulje 4
Frederiksværk Stadion
Værløse BK
Frederiksværk Stadion
4.
søndag
12.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 4.10 • Pulje 2
Brøndby Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Brøndby Stadion
Kommende udekampe
September 2020
21.
mandag
19.00
Hornbæk IF
Herrer
M+32
M+32 1 • Pulje 1
Pedella Park Kunstgræs
Frederiksværk Fodbold Klub
Pedella Park Kunstgræs
22.
tirsdag
18.00
Espergærde IF
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
Frederiksværk Fodbold Klub
Mørdrup Idrætsanlæg
22.
tirsdag
19.00
Albertslund IF
Herrer
Senior
U21 B, 2020 efterår (1999 og yngre) • Pulje 1
Albertslund Stadion Kunstgræs
Frederiksværk Fodbold Klub
Albertslund Stadion Kunstgræs
23.
onsdag
17.45
FC Hornsherred
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (08) Efterår • Pulje 1
Skibby Stadion Kunstgræs
Frederiksværk Fodbold Klub
Skibby Stadion Kunstgræs
23.
onsdag
18.00
Herlev IF
Kvinder
U18
U18 Piger 2 (03-04) Efterår • Pulje 1
Herlev Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Herlev Stadion
24.
torsdag
17.45
Albertslund BS 72
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
Frederiksværk Fodbold Klub
Sportspladsen i Syd
26.
lørdag
13.30
IS Skævinge
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 1
Baunehøj Stadion
Frederiksværk FK
Baunehøj Stadion
26.
lørdag
15.30
IS Skævinge
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 1
Baunehøj Stadion
Frederiksværk FK
Baunehøj Stadion
27.
søndag
10.00
Lynge-Uggeløse IF
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 1
Lyngehallen
Frederiksværk Fodbold Klub
Lyngehallen
27.
søndag
10.00
Gilleleje FK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3-Efterårsserie 27/9 • Pulje 1
Nellerupgård Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Nellerupgård Stadion
27.
søndag
10.25
Tølløse BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 27/9 • Pulje 4, 2 baner
Holbæk Sportsby
Frederiksværk Fodbold Klub
Holbæk Sportsby
27.
søndag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 27.9 • Pulje 2
Frederiksværk Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Frederiksværk Stadion
27.
søndag
10.36
BSF
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 27/9 • Pulje 3
Ålholmskolen
Frederiksværk Fodbold Klub
Ålholmskolen
27.
søndag
10.50
Holbæk B&I
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 27/9 • Pulje 4, 2 baner
Holbæk Sportsby
Frederiksværk Fodbold Klub
Holbæk Sportsby
27.
søndag
11.48
Helsinge Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3-Efterårsserie 27/9 • Pulje 1
Nellerupgård Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Nellerupgård Stadion
27.
søndag
12.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (05) Efterår • Pulje 1
Helsinge Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Helsinge Stadion
27.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Virum Stadion
27.
søndag
12.06
Ålholm IF
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 27/9 • Pulje 3
Ålholmskolen
Frederiksværk Fodbold Klub
Ålholmskolen
27.
søndag
15.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (02-03) Efterår • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Frederiksværk Fodbold Klub
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
16.00
SSL - Skævinge- og St. Lyngby Fodbold
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Efterår • Pulje 1
Baunehøj Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Baunehøj Stadion
28.
mandag
20.00
Espergærde IF
Herrer
M+32
M+32 1 • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
Frederiksværk Fodbold Klub
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
30.
onsdag
17.30
Melby-Liseleje IF
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Melby Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Melby Stadion
30.
onsdag
17.55
Slangerup & Omegn IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (08) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Slangerup Stadion
30.
onsdag
18.00
Gilleleje FK
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (05) Efterår • Pulje 1
Nellerupgård Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Nellerupgård Stadion
30.
onsdag
19.30
Ramløse IF
Herrer
Senior
Serie 6 - Efterår • Pulje 1
Ramløsehallen
Frederiksværk FK
Ramløsehallen
Oktober 2020
1.
torsdag
17.30
Helsinge Fodbold
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 1
Helsinge Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Helsinge Stadion
3.
lørdag
09.00
Kirke Hyllinge IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Frederiksværk Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
10.00
HIK
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 8M (08) efterår • Pulje 1
Kunst, HIK
Frederiksværk Fodbold Klub
Kunst, HIK
3.
lørdag
11.20
FIF, Hillerød (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 9
Frederiksværk Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
11.50
Nødebo IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) begynder- 3.oktober Medalje • Pulje 4
Hørsholm Idrætspark
Frederiksværk Fodbold Klub
Hørsholm Idrætspark
3.
lørdag
12.00
IS Skævinge
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 9
Frederiksværk Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
12.00
Snekkersten IF
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(12) begynder- 3.oktobe Medaljestæ • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Frederiksværk Fodbold Klub
Snekkersten Idrætscenter
3.
lørdag
12.25
FIF, Hillerød
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(12) begynder- 3.oktobe Medaljestæ • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Frederiksværk Fodbold Klub
Snekkersten Idrætscenter
3.
lørdag
12.50
Annisse IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 10
Hillerød Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Hillerød Stadion
3.
lørdag
12.50
Lundtofte Boldklub
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(12) begynder- 3.oktobe Medaljestæ • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Frederiksværk Fodbold Klub
Snekkersten Idrætscenter
3.
lørdag
13.20
Hillerød Fodbold
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 10
Frederiksværk Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub (2)
Frederiksværk Stadion
3.
lørdag
14.00
Jægerspris IK
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 10
Frederiksværk Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub (2)
Frederiksværk Stadion
4.
søndag
10.30
Brøndbyernes IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 4.10 • Pulje 2
Brøndby Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Brøndby Stadion
4.
søndag
10.36
Virum-Sorgenfri BK (1)
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 3
Ålholmskolen
Frederiksværk Fodbold Klub
Ålholmskolen
4.
søndag
11.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 4.10 • Pulje 2
Brøndby Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Brøndby Stadion
4.
søndag
11.12
Gilleleje FK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3-Efterårsserie 4/10 • Pulje 4
Frederiksværk Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Frederiksværk Stadion
4.
søndag
12.06
Ålholm IF
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 3
Ålholmskolen
Frederiksværk Fodbold Klub
Ålholmskolen
4.
søndag
12.24
Helsinge Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 1
Værløse Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Værløse Stadion
4.
søndag
12.24
Helsinge Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3-Efterårsserie 4/10 • Pulje 4
Frederiksværk Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Frederiksværk Stadion