Menu
forside nyheder 25. august kl. 17:15
Køb billetter til Pokalkampen mod Lyngby Pris 50 kr. i døren eller 40 kr. + gebyr over ticketmaster
forside nyheder
Køb billetter til Pokalkampen mod Lyngby
forside nyheder
Lyngby fra superligaen venter i FFK´s 5. pokalkamp
forside nyheder
Billeder fra 1. og 2. klassernes Kommune mesterskab
forside nyheder
Holdopstillinger for FFK og Lyngby til pokalbraget
forside nyheder
Efterårs turneringens 1. hjemmekamp: Lokalbrag mod Hundested
forside nyheder
Sensationen indtræf - FFK sendte Brønshøj ud af pokalen efter 1-0
forside nyheder
FFK byder velkommen til nye trænere i ungdomsfodbold og yngste senior
forside nyheder
Invitation til CITY BAKERY CUP
Næste måneds kampe
August 2016
30.
tirsdag
18.30
BSF
1 - 1
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (01) • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Frederiksværk Fodbold Klub
Ballerup Idrætspark
31.
onsdag
17.30
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2016/17 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Lyngby
Frederiksværk Stadion
September 2016
1.
torsdag
17.00
Fredensborg BI
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (04) • Pulje 1
Fredensborg Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Fredensborg Stadion
1.
torsdag
18.30
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
VTF (Vejby/Tisvilde)
Frederiksværk Stadion
2.
fredag
18.00
Ålholm IF
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 1
Ålholmskolen
Frederiksværk FK
Ålholmskolen
2.
fredag
18.00
Herlev IF (2)
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 1
Herlev Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Herlev Stadion
3.
lørdag
10.30
BK Vest, Rødovre
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (98-99) • Pulje 1
Nørrekær
Frederiksværk Fodbold Klub
Nørrekær
3.
lørdag
12.15
FC Gribskov
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 1
Græsted Stadion
Frederiksværk FK
Græsted Stadion
3.
lørdag
14.00
Blovstrød IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 1
Blovstrødhallen
Frederiksværk Fodbold Klub
Blovstrødhallen
3.
lørdag
15.30
Snekkersten IF
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (98-99) • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Frederiksværk Fodbold Klub
Snekkersten Idrætscenter
4.
søndag
10.30
KBK Hillerød
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) • Pulje 1
KBK Hillerød Øst-huset
Frederiksværk Fodbold Klub
KBK Hillerød Øst-huset
4.
søndag
11.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Stenløse BK
Frederiksværk Stadion
4.
søndag
12.00
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Annisse IF
Frederiksværk Stadion
5.
mandag
18.15
Stenløse BK
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 1 • Pulje 1
Stenløse Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Stenløse Stadion
6.
tirsdag
18.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (98-99) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
LSF
Frederiksværk Stadion
7.
onsdag
18.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 3
Frederiksværk Stadion
Jyllinge FC (1)
Frederiksværk Stadion
7.
onsdag
19.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Slagslunde-Ganløse IF
Frederiksværk Stadion
10.
lørdag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Frederikssund FB
Frederiksværk Stadion
10.
lørdag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (04) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Espergærde IF
Frederiksværk Stadion
10.
lørdag
10.18
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(08) begynder- 10. september • Pulje 2, 2 baner
Brødeskov Stadion
Hørsholm-Usserød IK
Brødeskov Stadion
10.
lørdag
10.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (01) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Frederikssund FB
Frederiksværk Stadion
10.
lørdag
10.54
IF Skjold Birkerød
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(08) begynder- 10. september • Pulje 2, 2 baner
Brødeskov Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Brødeskov Stadion
10.
lørdag
11.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (98-99) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Himmelev-Veddelev BK
Frederiksværk Stadion
10.
lørdag
11.12
HSV
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(08) begynder- 10. september • Pulje 2, 2 baner
Brødeskov Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Brødeskov Stadion
10.
lørdag
11.15
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
BSV af 2016
Frederiksværk Stadion
10.
lørdag
11.48
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(08) begynder- 10. september • Pulje 2, 2 baner
Brødeskov Stadion
Ølstykke FC
Brødeskov Stadion
10.
lørdag
13.00
Lynge-Uggeløse IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 1
Lyngehallen
Frederiksværk FK
Lyngehallen
10.
lørdag
13.00
Greve Fodbold
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (00) • Pulje 1
Greve Idræts Center
Frederiksværk Fodbold Klub
Greve Idræts Center
10.
lørdag
14.15
Melby-Liseleje IF
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 1
Melby Stadion
Frederiksværk FK
Melby Stadion
10.
lørdag
16.00
Hundested IK
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 1
Hundestedhallen
Frederiksværk FK
Hundestedhallen
11.
søndag
11.15
Farum BK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) • Pulje 1
Farum Park
Frederiksværk Fodbold Klub
Farum Park
11.
søndag
13.30
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
FGK
Frederiksværk Stadion
12.
mandag
18.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 1 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Fredensborg BI
Frederiksværk Stadion
12.
mandag
18.00
Fredensborg BI
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 1
Fredensborg Stadion
Frederiksværk FK
Fredensborg Stadion
12.
mandag
18.00
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Frederiksværk Fodbold Klub
Allerød Idrætspark
13.
tirsdag
17.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Frederiksværk Fodbold Klub
Himmelev Idrætspark
13.
tirsdag
17.45
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
VTF (Vejby-Tisvilde)
Frederiksværk Stadion
14.
onsdag
18.15
Slangerup & Omegn IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 1
Slangerup Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Slangerup Stadion
14.
onsdag
19.00
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 1
Karsemosegård
Frederiksværk FK
Karsemosegård
15.
torsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (00) • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Frederiksværk Fodbold Klub
Virumgård kunstgræsbane
16.
fredag
18.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (98-99) • Pulje 1
Helsinge Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Helsinge Stadion
17.
lørdag
10.00
Ølstykke FC
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 3
Ølstykke Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Ølstykke Stadion
17.
lørdag
10.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Farum BK
Frederiksværk Stadion
17.
lørdag
11.15
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Birkerød IF "Skjold"
Frederiksværk Stadion
17.
lørdag
15.00
Allerød FK
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Frederiksværk FK
Allerød Idrætspark
18.
søndag
10.00
Fc Hornsherred
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 1
Jægerspris Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Jægerspris Stadion
18.
søndag
11.00
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Melby-Liseleje IF
Frederiksværk Stadion
18.
søndag
11.00
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
VTF (Vejby/Tisvilde)
Frederiksværk Stadion
18.
søndag
11.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (04) • Pulje 1
Virum Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Virum Stadion
18.
søndag
14.00
Lynge-Broby IF
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (98-99) • Pulje 1
Frederiksberg Skole
Frederiksværk Fodbold Klub
Frederiksberg Skole
18.
søndag
14.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (00) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Allerød Fodbold Klub
Frederiksværk Stadion
19.
mandag
17.45
Gurre IK
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 1 • Pulje 1
Nygård Skole
Frederiksværk Fodbold Klub
Nygård Skole
19.
mandag
17.45
Frederiksværk FK
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Frem Hellebæk
Frederiksværk Stadion
20.
tirsdag
17.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (98-99) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Hornbæk IF
Frederiksværk Stadion
21.
onsdag
17.30
HSV (Hillerød Syd-Vest)
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 1
Baunehøj Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Baunehøj Stadion
21.
onsdag
18.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 3
Frederiksværk Stadion
Frederikssund FB
Frederiksværk Stadion
23.
fredag
17.15
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Frederiksværk Fodbold Klub
Hørsholm Idrætspark
24.
lørdag
10.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (01) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Farum BK
Frederiksværk Stadion
24.
lørdag
11.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (98-99) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Taastrup FC
Frederiksværk Stadion
24.
lørdag
13.30
IS Skævinge
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 1
Baunehøj Stadion
Frederiksværk FK
Baunehøj Stadion
24.
lørdag
16.00
Hornbæk IF
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 1
Pedella Park
Frederiksværk FK
Pedella Park
25.
søndag
10.00
Værløse BK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) • Pulje 1
Værløse Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Værløse Stadion
25.
søndag
11.00
Gørløse SI
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 1
Gørløse Stadion
Frederiksværk FK
Gørløse Stadion
25.
søndag
12.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Melby-Liseleje IF
Frederiksværk Stadion
25.
søndag
13.30
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Blovstrød IF
Frederiksværk Stadion
26.
mandag
17.30
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 1 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Snekkersten IF
Frederiksværk Stadion
27.
tirsdag
17.30
IF Bytoften
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 1
Gladsaxe skole
Frederiksværk Fodbold Klub
Gladsaxe skole
27.
tirsdag
17.45
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Hareskov IF
Frederiksværk Stadion
28.
onsdag
17.30
BSV af 2016
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (04) • Pulje 1
Rundforbi Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Rundforbi Stadion
28.
onsdag
19.40
Lyngby Boldklub
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 1
Lyngby Stadion Kunstgræsbane
Frederiksværk FK
Lyngby Stadion Kunstgræsbane

  • forside nyheder
    Køb billetter til Pokalkampen mod Lyngby
  • forside nyheder
    Lyngby fra superligaen venter i FFK´s 5. pokalkamp
  • forside nyheder
    Billeder fra 1. og 2. klassernes Kommune mesterskab
  • forside nyheder
    Holdopstillinger for FFK og Lyngby til pokalbraget
  • nyt fra afdelinger
    Mormor mad d. 1. september rykkes til 8. september
  • hold nyheder
    Skibby IK - 4'eren - 4-1 (M. Skovgaard)
  • hold nyheder
    Nellie Munck Weinreich modtog trøjen for kampens spiller den 27/8 mod HSV på hjemmebane.
  • hold nyheder
    Anna Wibeck-Nilsson blev kampens spiller den 20/8 mod Ølstykke på hjemmebane.
  • hold nyheder
    Vinterturnering for herre 1 i november og december
  • hold nyheder
    4éren ubesejret efter 2 kampe
  • hold nyheder
    Kira Vogelius blev Dagens Spiller mod Ølstykke på hjemmebane onsdag den 17/8
  • nyt fra afdelinger
    Herre 1 inviterede alle de frivillige omkring holdet på rødt kød og rødvin

nyheder SBU

nyheder DBU

links til sponsorer

links til sponsorer

links til sponsorer

links til sponsorer

links til sponsorer

links til sponsorer