Menu

Piger alle årgange

  U13 - U16 Piger (Årgang 04-07)                      
 

Christian Schneider

26 73 03 50

roza@webspeed.dk 

         

Carsten Becker

29 72 41 48

mekbecker@gmail.com

         
                         
  Træningstider:           Omklædning          
  Mandag: 17.00 - 18.30           11           
  Torsdag: 17.00 - 18.30                      
                         
                         
                         
                         
                         
                         
  U11 - U12 Piger (Årgang 08-09)                      
                       
 

Simon Josephsen

26 28 95 80

simonjosephsen@hotmail.com

         

Kenneth Lykkedal

29 66 37 79

kenneth.lykkedal@hotmail.com

         
                         
 

Træningstider:

          Omklædning          
  Mandag: 17.00 - 18.30            11          
  Torsdag: 17.00 - 18.30                       
                         
                         
                         
                         
                         
                         
  U6 - U10 Piger (Årgang 10-13)                      
 

Martin Holm Jensen

61 35 30 04

martin@siriusvej4.dk

         

 

Nikolaj Brandt Babiel

60 12 43 23

nbj1989@gmail.com

         
                         
  Træningstider:                      
  Torsdag: 17-18.15                      
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
 

 

                     
 

 

                     

 

StillingU16 Piger (04) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BSF (2) 9 7 1 1 22
2 Virum-Sorgenfri BK 9 7 0 2 21
3 Taastrup FC 9 6 1 2 19
4 Frederiksværk Fodbold Klub 9 5 2 2 17
5 Allerød Fodbold Klub 9 4 2 3 14
6 Hørsholm-Usserød IK 9 4 1 4 13
7 Ølstykke FC (2) 9 2 2 5 8
8 Fredensborg BI 9 2 1 6 7
9 Herstedøster IC 9 2 0 7 6
10 Roskilde Pigefodbold (2) 9 1 0 8 3

KampprogramU16 Piger (04) Efterår • Pulje 1

August 2019

Hørsholm-Usserød IK
0 - 4
Ude
Hørsholm Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub

Ølstykke FC (2)
1 - 1
Ude
Ølstykke Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2019

Herstedøster IC
2 - 9
Ude
Herstedøster Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
3 - 1
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Roskilde Pigefodbold (2)

Frederiksværk Fodbold Klub
4 - 1
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Taastrup FC

Allerød Fodbold Klub
2 - 2
Ude
Allerød Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
2 - 4
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Fredensborg BI
0 - 9
Ude
Fredensborg Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
November 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
3 - 4
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

BSF (2)

StillingU13 Piger 8-mands 2 (07) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 IF Bytoften 9 6 3 0 21
2 Frederiksværk Fodbold Klub 9 6 1 2 19
3 FC Hornsherred 9 5 3 1 18
4 FFB 9 3 3 3 12
5 Virum-Sorgenfri BK 9 4 0 5 12
6 Brøndbyernes IF (2) 9 3 2 4 11
7 Herstedøster IC 9 3 2 4 11
8 Lyngby Boldklub 1921 9 2 4 3 10
9 Hørsholm-Usserød IK 9 2 2 5 8
10 Snekkersten IF 9 0 2 7 2

KampprogramU13 Piger 8-mands 2 (07) Efterår • Pulje 1

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
3 - 2
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Hørsholm-Usserød IK

Snekkersten IF
1 - 5
livescore
Ude
Snekkersten Idrætscenter

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
2 - 1
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Herstedøster IC

FFB
0 - 4
Ude
Oppe-Sundby Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
0 - 0
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Lyngby Boldklub 1921

FC Hornsherred
0 - 2
Ude
Møllegårdhallen

Frederiksværk Fodbold Klub

IF Bytoften
UHT
Ude
Gladsaxe skole

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2019

Brøndbyernes IF (2)
1 - 3
Ude
Brøndby Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
1 - 2
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Virum-Sorgenfri BK

StillingU12 Piger 2 8-mands (08) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub 9 8 0 1 24
2 Frederiksværk Fodbold Klub 9 6 1 2 19
3 Greve Fodbold (09) 9 6 1 2 19
4 Allerød Fodbold Klub (09) 9 5 2 2 17
5 Brøndbyernes IF (09) 9 4 0 5 12
6 Brøndbyernes IF 9 4 0 5 12
7 Måløv BK 9 3 0 6 9
8 BSV af 2016 9 3 0 6 9
9 IF Skjold Birkerød 9 2 1 6 7
10 Farum BK 9 1 1 7 4

KampprogramU12 Piger 2 8-mands (08) Efterår • Pulje 1

August 2019

Farum BK
1 - 1
livescore
Ude
Farum Park

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
2 - 0
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Allerød Fodbold Klub (09)

Måløv BK
1 - 2
livescore
Ude
Måløv Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
0 - 2
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

BSV af 2016

Greve Fodbold (09)
0 - 4
livescore
Ude
Greve Idræts Center

Frederiksværk Fodbold Klub

Brøndbyernes IF (09)
1 - 2
livescore
Ude
Brøndby Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
2 - 0
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Brøndbyernes IF

Frederiksværk Fodbold Klub
0 - 1
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Allerød Fodbold Klub

IF Skjold Birkerød
0 - 1
livescore
Ude
Birkerød Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU12 Piger 3 8-mands (08) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Hornsherred 10 8 1 1 25
2 Frederiksværk Fodbold Klub 10 5 2 3 17
3 Bramsnæs FB 10 3 3 4 12
4 Slangerup & Omegn IF 10 3 2 5 11
5 Ølstykke FC 10 2 4 4 10
6 Kirke Hyllinge IF 10 3 0 7 9

KampprogramU12 Piger 3 8-mands (08) Efterår • Pulje 1

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
1 - 3
Hjemme
Frederiksværk Stadion

FC Hornsherred

Slangerup & Omegn IF
0 - 5
livescore
Ude
Slangerup Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
6 - 0
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Bramsnæs FB

Frederiksværk Fodbold Klub
0 - 2
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Ølstykke FC

Kirke Hyllinge IF
0 - 8
Ude
Kirke Hyllinge Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

FC Hornsherred
1 - 1
Ude
Skibby Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2019

Bramsnæs FB
0 - 1
Ude
Bramsnæsvighallen

Frederiksværk Fodbold Klub

Ølstykke FC
0 - 0
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
2 - 4
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Slangerup & Omegn IF

Frederiksværk Fodbold Klub
UHT
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Kirke Hyllinge IF

KampprogramU10 piger 5-mands (10) begynder - 25. august • Pulje 3, 2 baner

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
Spillet
Hjemme
Virum Stadion

Brede IF

Ølstykke FC
Spillet
Ude
Virum Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

IF Skjold Birkerød
Spillet
Ude
Virum Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
Spillet
Hjemme
Virum Stadion

Virum-Sorgenfri BK