Menu

Drenge alle årgange

U16-U17 (Årgang 03-04)                              
                           
Allan Arge                             Lars Konradsen
21 84 42 81                             91 35 74 02
Allanarge@hotmail.com                             lkon@knord.dk
                           
Jesper Tinghuus                             Filip Leis
61 62 30 81                             29 93 82 11
Uajeth@ft.dk                             Filipleis@hotmail.com
Træningstider: (kunstbane)                              
Mandag: 19.30 - 21.00                              
Onsdag: 19.30 - 21.00                              
                               
                               
                               
U15 (Årgang 05)                              
                             
Cheftræner & årgangsansvarlig:                              
Michael Johannesen                              
21 82 95 12                              
Enarm@post11.tele.dk                              
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Mandag: 18.15 - 19.30                              
Onsdag: 18.15 - 19.30                              
                               
                               
                               
U13-14 (Årgang 07/06)                              
                           
Cheftræner & årgangsansvarlig:                             Krsta Marinovic
Denis Petersen                             21 93 28 37
61 77 04 19                             krle@live.dk
denisp@live.dk                              
                           
Ulrik Mattsson                             Træner:
21 43 62 60                             Anders Larsen
ulrikmattsson1975@gmail.com                             20 64 18 86
                              larsenanders10@yahoo.dk
Træningstider: (kunstbane)                              
Tirsdag: 17.00-18.30                              
                               
                               
U12 (Årgang 08)                              
                             
Cheftræner & årgangsansvarlig                              Træner:
Lars Sandvad                             Lars Kristjansen
26 22 90 98                              
lsandvad@gmail.com                              
                           
Forældre træner:                             Træner:
Robin Lorentzen                             Camilla Pil
                              50 55 82 55
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Tirsdag:                              
Torsdag:                              
                               
                               
U11 (Årgang 09)                              
                           
Cheftræner & årgangsansvarlig:                             Træner:
Rasmus Neuwald Dam                             Rasmus Dich
22 93 68 78                             20 97 81 05
2gang@mail.dk                             Rasmusdich@gmail.com
                           
Træner:                             Assistent træner:
Nickolai Bertelsen                             Mads Eriksen
20 77 05 62                             50 54 52 97
Nickolaib@hotmail.com                             eriksenmads@ymail.com
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Torsdag: 17.00 - 18.30                              
Indendørs: Enghavehallen                              
Lørdag: 11.00 - 12.00                              
                               
U10 (Årgang 10)                              
                           
Cheftræner & årgangsansvarlig:                             Træner:
Nenad Blagojevic                             Thomas Schrøder
91 47 00 47                             24 26 69 83
nenadb11@gmail.com                             tmundeling@gmail.com
                               
                               
                               
                               
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Tirsdag:                              
Torsdag:                              
                               
                               
                               
U9 (Årgang 2011)                              
                           
Cheftræner & årgangsansvarlig:                             Træner:
Peter Rydahl                             Niklas Andersen
91 89 89 30                             26 22 61 54
pr@toee.dk                             niklashandersen@yahoo.dk
                           
Træner:                             Træner:
Kim Reinbeck                             Jonas Petterson
60 91 83 75                             25 17 60 32
kimreinbeck@webspeed.dk                             jonaspetterson0@gmail.com
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Torsdag: 16.45-18.00                              
                               
                               
                               
U8 (Årgang 12)                              
                           
Cheftræner & årgangsansvarlig:                             Træner:
Christian Rønn Borglund                             Carsten Borglund
26 14 15 12                             26 25 49 90
crp@webspeed.dk                             carstenborglund@gmail.com
                             
Træner:                              
Anders Lindblad Henriksen                              
31 21 26 86                              
andenanh@gmail.com                              
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Onsdag: 17.00 -18.30                              
Indendørs: Enghavehallen:                              
Lørdag 9.00 - 10.00                              
                               
U6-U7 (Årgang 2013 & 2014                              
                           
Michael Kragh                             Jakob Lindegaard
20 29 44 88                             40 21 52 91
michael.kragh@avigilon.com                             jakoblinde1@hotmail.com
                               
                             
Jeppe Bryder                              
26 21 99 75                              
Jeppebryder@hotmail.com                              
                               
Træningstider:                              
Torsdag: 17.00 - 18.00                              

 

StillingU17 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Frederiksværk Fodbold Klub 9 8 1 0 25
2 Frem Hellebæk 9 6 1 2 19
3 Helsingør IF Fodbold 9 6 0 3 18
4 Nivå-Kokkedal FK 9 4 2 3 14
5 Birkerød IF "Skjold" 9 4 1 4 13
6 Hillerød Fodbold 9 3 1 5 10
7 Allerød Fodbold Klub 9 3 1 5 10
8 Annisse IF 9 2 3 4 9
9 Espergærde IF 9 3 0 6 9
10 Jyllinge FC 9 1 0 8 3

KampprogramU17 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 1

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
5 - 3
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Birkerød IF "Skjold"

Annisse IF
4 - 5
Ude
Annisse Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2019

Frem Hellebæk
4 - 4
Ude
Nordkysthallen

Frederiksværk Fodbold Klub

Hillerød Fodbold
0 - 3
Ude
Hillerød Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
2 - 0
Hjemme
Frederiksværk Stadion, Kunstgræs

Jyllinge FC

Frederiksværk Fodbold Klub
5 - 2
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Helsingør IF Fodbold

Espergærde IF
1 - 8
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
UHT
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Allerød Fodbold Klub

Nivå-Kokkedal FK
0 - 4
livescore
Ude
Karsemosegård

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU17 Drenge 3 (03) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Humlebæk BK 7 5 1 1 16
2 VTF (Vejby/Tisvilde) 7 5 0 2 15
3 Allerød Fodbold Klub 7 4 2 1 14
4 Måløv BK 7 4 1 2 13
5 Taastrup FC 7 3 1 3 10
6 Frederiksværk Fodbold Klub 7 2 0 5 6
7 Bagsværd BK 7 1 1 5 4
8 Helsinge Fodbold 7 1 0 6 3

KampprogramU17 Drenge 3 (03) Efterår • Pulje 1

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
2 - 5
Hjemme
Frederiksværk Stadion

VTF (Vejby/Tisvilde)

Allerød Fodbold Klub
8 - 1
livescore
Ude
Allerød Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
6 - 0
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Helsinge Fodbold

Humlebæk BK
UHT
Ude
Humlebæk Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
3 - 4
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Måløv BK

Taastrup FC
2 - 1
Ude
NyBolig Park

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
3 - 2
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Bagsværd BK

StillingU15 Drenge 1 (05) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Stenløse BK 7 6 0 1 18
2 Herstedøster IC 7 5 0 2 15
3 Farum BK 7 4 2 1 14
4 Glostrup 7 4 0 3 12
5 Måløv BK 7 2 1 4 7
6 Jyllinge FC 7 2 1 4 7
7 Værløse BK 7 1 3 3 6
8 Frederiksværk Fodbold Klub 7 0 1 6 1

KampprogramU15 Drenge 1 (05) Efterår • Pulje 1

August 2019

Farum BK
4 - 1
livescore
Ude
Farum Park

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
3 - 3
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Værløse BK

Glostrup
2 - 1
Ude
Glostrup Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
0 - 1
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Herstedøster IC

Stenløse BK
1 - 0
livescore
Ude
Stenløse Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Jyllinge FC
1 - 0
livescore
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2019

Måløv BK
2 - 0
Ude
Måløv Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU15 Drenge 3 (05) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 LSF 9 7 2 0 23
2 AB 9 6 2 1 20
3 Bagsværd BK 9 5 0 4 15
4 Espergærde IF 9 4 2 3 14
5 Frederiksværk Fodbold Klub 9 4 1 4 13
6 Hørsholm-Usserød IK 9 3 2 4 11
7 Allerød Fodbold Klub 9 3 2 4 11
8 FFB 9 3 0 6 9
9 Humlebæk BK 9 2 1 6 7
10 Hillerød Fodbold 9 2 0 7 6

KampprogramU15 Drenge 3 (05) Efterår • Pulje 1

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
0 - 2
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Espergærde IF

Humlebæk BK
UHT
Ude
Humlebæk Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Hillerød Fodbold
0 - 1
Ude
Hillerød Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
4 - 2
Hjemme
Frederiksværk Stadion

FFB

Hørsholm-Usserød IK
0 - 1
Ude
Hørsholm Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub

AB
1 - 1
Ude
Akademisk Boldklub

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
3 - 1
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Allerød Fodbold Klub
Oktober 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
0 - 3
Hjemme
Frederiksværk Stadion

LSF

Bagsværd BK
3 - 1
Ude
Bagsværd Stadion Kunstgræs

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU14 Drenge 2 (06) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Gilleleje FK 9 7 1 1 22
2 Frederiksværk Fodbold Klub 9 7 1 1 22
3 Måløv BK 9 6 0 3 18
4 Hareskov IF 9 5 1 3 16
5 Ølstykke FC 9 5 0 4 15
6 LSF 9 3 1 5 10
7 Gladsaxe-Hero BK 9 3 1 5 10
8 Lundtofte Boldklub 9 3 0 6 9
9 FIF, Hillerød 9 2 0 7 6
10 Snekkersten IF 9 1 1 7 4

KampprogramU14 Drenge 2 (06) Efterår • Pulje 1

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
4 - 0
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Hareskov IF

FIF, Hillerød
0 - 7
Ude
FIF-Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
5 - 0
Hjemme
Frederiksværk Stadion

LSF
September 2019

Snekkersten IF
1 - 1
Ude
Snekkersten Idrætscenter

Frederiksværk Fodbold Klub

Ølstykke FC
2 - 3
Ude
Ølstykke Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
8 - 1
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Gladsaxe-Hero BK

Måløv BK
2 - 4
Ude
Måløv Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
2 - 3
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Gilleleje FK

Lundtofte Boldklub
2 - 7
Ude
Lundtofte Idrætsplads

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU13 Drenge 8-mands 4 (07) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Fredensborg BI 9 8 0 1 24
2 Humlebæk BK 9 7 0 2 21
3 IF Skjold Birkerød 9 7 0 2 21
4 Brede IF 9 6 0 3 18
5 Espergærde IF 9 5 0 4 15
6 Rudersdal Boldklub 9 3 1 5 10
7 Virum-Sorgenfri BK 9 3 0 6 9
8 Frederiksværk Fodbold Klub 9 2 0 7 6
9 FC Holte 9 2 0 7 6
10 Annisse IF 9 1 1 7 4

KampprogramU13 Drenge 8-mands 4 (07) Efterår • Pulje 2

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
0 - 7
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Fredensborg BI

Humlebæk BK
9 - 2
livescore
Ude
Humlebæk Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
4 - 1
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Virum-Sorgenfri BK
September 2019

Espergærde IF
9 - 5
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
UHT
livescore
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Annisse IF

FC Holte
5 - 2
livescore
Ude
Rudegård Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
1 - 15
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Brede IF

Frederiksværk Fodbold Klub
4 - 9
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Rudersdal Boldklub
Oktober 2019

IF Skjold Birkerød
14 - 1
Ude
Birkerød Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU12 Drenge 1 8-mands (08) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 IF Skjold Birkerød 9 6 1 2 19
2 Lundtofte Boldklub 9 6 1 2 19
3 Virum-Sorgenfri BK 9 6 0 3 18
4 Hørsholm-Usserød IK 9 6 0 3 18
5 B. 1973, Herlev 9 5 1 3 16
6 Farum BK 9 4 1 4 13
7 Frem Hellebæk 9 3 4 2 13
8 Frederiksværk Fodbold Klub 9 2 2 5 8
9 FIF, Hillerød 9 1 1 7 4
10 Nødebo IF 9 0 1 8 1

KampprogramU12 Drenge 1 8-mands (08) Efterår • Pulje 1

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
1 - 3
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Hørsholm-Usserød IK

B. 1973, Herlev
6 - 0
livescore
Ude
Elverroad

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
4 - 4
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Lundtofte Boldklub
September 2019

FIF, Hillerød
2 - 7
Ude
FIF-Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Farum BK
6 - 2
Ude
Farum Park

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
5 - 1
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Nødebo IF

IF Skjold Birkerød
4 - 0
Ude
Birkerød Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
1 - 1
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Frem Hellebæk

Virum-Sorgenfri BK
7 - 1
Ude
Virum Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU12 Drenge 3 8-mands (08) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Helsinge Fodbold 9 7 1 1 22
2 Snekkersten IF 9 7 0 2 21
3 Frederiksværk Fodbold Klub 9 6 0 3 18
4 Fredensborg BI 9 4 1 4 13
5 Frem Hellebæk 9 4 1 4 13
6 Hornbæk IF 9 4 1 4 13
7 Hillerød Fodbold 9 4 1 4 13
8 Helsingør IF Fodbold 9 2 2 5 8
9 Espergærde IF 9 2 2 5 8
10 Hundested IK 9 0 1 8 1

KampprogramU12 Drenge 3 8-mands (08) Efterår • Pulje 1

August 2019

Helsinge Fodbold
1 - 2
Ude
Helsinge Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
1 - 7
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Frem Hellebæk

Hundested IK
1 - 9
Ude
Hundested Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
UHT
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Hillerød Fodbold

Snekkersten IF
0 - 1
Ude
Snekkersten Idrætscenter

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
8 - 4
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Helsingør IF Fodbold

Frederiksværk Fodbold Klub
2 - 1
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Fredensborg BI
Oktober 2019

Espergærde IF
4 - 2
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
0 - 2
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Hornbæk IF

StillingU11 Drenge 2 8-mands (09) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ølstykke FC 9 7 1 1 22
2 Slangerup & Omegn IF 9 7 0 2 21
3 B. 1973, Herlev 9 5 1 3 16
4 Frederiksværk Fodbold Klub 9 5 0 4 15
5 Hareskov IF 9 5 0 4 15
6 Kr. Værløse IF 9 4 1 4 13
7 Værløse BK 9 4 0 5 12
8 IF Hjorten 9 3 1 5 10
9 LSF 9 2 0 7 6
10 Hundested IK 9 1 0 8 3

KampprogramU11 Drenge 2 8-mands (09) Efterår • Pulje 2

August 2019

IF Hjorten
0 - 5
Ude
Skinderskovgård

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
4 - 1
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Hareskov IF

Frederiksværk Fodbold Klub
4 - 1
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Hundested IK
September 2019

Slangerup & Omegn IF
2 - 0
Ude
Slangerup Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
1 - 0
Hjemme
Frederiksværk Stadion

LSF

Ølstykke FC
4 - 2
Ude
Ølstykke Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
1 - 0
Hjemme
Frederiksværk Stadion

B. 1973, Herlev
Oktober 2019

Kr. Værløse IF
4 - 3
Ude
Sandet Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
0 - 2
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Værløse BK

StillingU11 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Lynge-Uggeløse IF 9 6 0 3 18
2 Fredensborg BI 9 6 0 3 18
3 Frem Hellebæk 9 5 1 3 16
4 Rudersdal Boldklub 9 5 1 3 16
5 Frederiksværk Fodbold Klub 9 5 0 4 15
6 IF Skjold Birkerød 9 4 2 3 14
7 Nivå-Kokkedal FK (1) 9 4 1 4 13
8 Esrum IF 9 4 0 5 12
9 Helsinge Fodbold 9 2 1 6 7
10 KBK Hillerød 9 1 0 8 3

KampprogramU11 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 1

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
4 - 0
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Nivå-Kokkedal FK (1)

Frederiksværk Fodbold Klub
0 - 4
Hjemme
Frederiksværk Stadion

IF Skjold Birkerød
September 2019

Fredensborg BI
6 - 3
livescore
Ude
Fredensborg Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Helsinge Fodbold
2 - 3
livescore
Ude
Helsinge Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
8 - 0
Hjemme
Frederiksværk Stadion

KBK Hillerød

Esrum IF
3 - 4
livescore
Ude
Esrum Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
2 - 3
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Rudersdal Boldklub

Lynge-Uggeløse IF
8 - 2
livescore
Ude
Lyngehallen

Frederiksværk Fodbold Klub

Frem Hellebæk
3 - 5
livescore
Ude
Pedella Park Kunstgræs

Frederiksværk Fodbold Klub

KampprogramU9 drenge 5-mands (11) 2 - 24. august • Pulje 5, 2 baner

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
Spillet
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Nivå-Kokkedal FK (2)

Helsinge Fodbold
Spillet
Ude
Frederiksværk Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Lynge-Uggeløse IF
Spillet
Ude
Frederiksværk Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
Spillet
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Nivå-Kokkedal FK (1)

KampprogramU9 drenge 5-mands (11) begynder - 24. august • Pulje 6

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
Spillet
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Værløse BK

BSV af 2016
Spillet
Ude
Frederiksværk Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Værløse BK
Spillet
Ude
Frederiksværk Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
Spillet
Hjemme
Frederiksværk Stadion

BSV af 2016

KampprogramU6 drenge 3-mands (14) - 25. august • Pulje 4

August 2019

Frederiksværk Fodbold Klub
Spillet
Hjemme
Nellerupgård Stadion

Nivå-Kokkedal FK (1)

Gilleleje FK
Spillet
Ude
Nellerupgård Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
Spillet
Hjemme
Nellerupgård Stadion

Allerød Fodbold Klub

Nivå-Kokkedal FK (2)
Spillet
Ude
Nellerupgård Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub