Menu

Drenge alle årgange

U16-U17 (Årgang 03-04)                              
                           
Allan Arge                             Lars Konradsen
21 84 42 81                             91 35 74 02
Allanarge@hotmail.com                             lkon@knord.dk
                           
Jesper Tinghuus                             Filip Leis
61 62 30 81                             29 93 82 11
Uajeth@ft.dk                             Filipleis@hotmail.com
Træningstider: (kunstbane)                              
Mandag: 19.30 - 21.00                              
Onsdag: 19.30 - 21.00                              
                               
                               
                               
U15 (Årgang 05)                              
                             
Cheftræner & årgangsansvarlig:                              
Michael Johannesen                              
21 82 95 12                              
Enarm@post11.tele.dk                              
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Mandag: 18.15 - 19.30                              
Onsdag: 18.15 - 19.30                              
                               
                               
                               
U13-14 (Årgang 07/06)                              
                           
Cheftræner & årgangsansvarlig:                             Krsta Marinovic
Denis Petersen                             21 93 28 37
61 77 04 19                             krle@live.dk
denisp@live.dk                              
                           
Ulrik Mattsson                             Træner:
21 43 62 60                             Anders Larsen
ulrikmattsson1975@gmail.com                             20 64 18 86
                              larsenanders10@yahoo.dk
Træningstider: (kunstbane)                              
Tirsdag: 17.00-18.30                              
                               
                               
U12 (Årgang 08)                              
                             
Cheftræner & årgangsansvarlig                              Træner:
Lars Sandvad                             Lars Kristjansen
26 22 90 98                              
lsandvad@gmail.com                              
                           
Forældre træner:                             Træner:
Robin Lorentzen                             Camilla Pil
                              50 55 82 55
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Tirsdag:                              
Torsdag:                              
                               
                               
U11 (Årgang 09)                              
                           
Cheftræner & årgangsansvarlig:                             Træner:
Rasmus Neuwald Dam                             Rasmus Dich
22 93 68 78                             20 97 81 05
2gang@mail.dk                             Rasmusdich@gmail.com
                           
Træner:                             Assistent træner:
Nickolai Bertelsen                             Mads Eriksen
20 77 05 62                             50 54 52 97
Nickolaib@hotmail.com                             eriksenmads@ymail.com
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Torsdag: 17.00 - 18.30                              
Indendørs: Enghavehallen                              
Lørdag: 11.00 - 12.00                              
                               
U10 (Årgang 10)                              
                           
Cheftræner & årgangsansvarlig:                             Træner:
Nenad Blagojevic                             Thomas Schrøder
91 47 00 47                             24 26 69 83
nenadb11@gmail.com                             tmundeling@gmail.com
                               
                               
                               
                               
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Tirsdag:                              
Torsdag:                              
                               
                               
                               
U9 (Årgang 2011)                              
                           
Cheftræner & årgangsansvarlig:                             Træner:
Peter Rydahl                             Niklas Andersen
91 89 89 30                             26 22 61 54
pr@toee.dk                             niklashandersen@yahoo.dk
                           
Træner:                             Træner:
Kim Reinbeck                             Jonas Petterson
60 91 83 75                             25 17 60 32
kimreinbeck@webspeed.dk                             jonaspetterson0@gmail.com
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Torsdag: 16.45-18.00                              
                               
                               
                               
U8 (Årgang 12)                              
                           
Cheftræner & årgangsansvarlig:                             Træner:
Christian Rønn Borglund                             Carsten Borglund
26 14 15 12                             26 25 49 90
crp@webspeed.dk                             carstenborglund@gmail.com
                             
Træner:                              
Anders Lindblad Henriksen                              
31 21 26 86                              
andenanh@gmail.com                              
                               
Træningstider: (kunstbane)                              
Onsdag: 17.00 -18.30                              
Indendørs: Enghavehallen:                              
Lørdag 9.00 - 10.00                              
                               
U6-U7 (Årgang 2013 & 2014                              
                           
Michael Kragh                             Jakob Lindegaard
20 29 44 88                             40 21 52 91
michael.kragh@avigilon.com                             jakoblinde1@hotmail.com
                               
                             
Jeppe Bryder                              
26 21 99 75                              
Jeppebryder@hotmail.com                              
                               
Træningstider:                              
Torsdag: 17.00 - 18.00                              

 

StillingU21 B, 2020 efterår (1999 og yngre) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Albertslund IF 0 0 0 0 0
2 Bagsværd BK 0 0 0 0 0
3 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
4 Husum Bk 0 0 0 0 0
5 Kastrup 0 0 0 0 0
6 Snekkersten IF 0 0 0 0 0

KampprogramU21 B, 2020 efterår (1999 og yngre) • Pulje 1

August 2020

Husum Bk
24. aug
Kl. 19.30
Ude
Kunst, Husumparken

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
7. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Snekkersten IF

Albertslund IF
22. sep
Kl. 19.00
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2020

Bagsværd BK
6. okt
Kl. 19.15
Ude
Bagsværd Stadion Kunstgræs

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
19. okt
Kl. 18.30
Hjemme
Frederiksværk Stadion, Kunstgræs

Kastrup

StillingU19 Drenge 1 (02-03) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Espergærde IF 0 0 0 0 0
2 Farum BK 0 0 0 0 0
3 FC Holte 0 0 0 0 0
4 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
5 Frem Hellebæk 0 0 0 0 0
6 Helsingør IF Fodbold 0 0 0 0 0
7 Hillerød Fodbold 0 0 0 0 0
8 IF Skjold Birkerød 0 0 0 0 0
9 Nivå-Kokkedal FK 0 0 0 0 0
10 VTF (Vejby/Tisvilde) 0 0 0 0 0

KampprogramU19 Drenge 1 (02-03) Efterår • Pulje 1

August 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
15. aug
Kl. 11.30
Hjemme
Frederiksværk Stadion

FC Holte

VTF (Vejby/Tisvilde)
25. aug
Kl. 18.30
Ude
Vejby Idrætsplads

Frederiksværk Fodbold Klub

Frem Hellebæk
29. aug
Kl. 12.00
Ude
Nordkysthallen

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
5. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Frederiksværk Stadion

IF Skjold Birkerød

Hillerød Fodbold
12. sep
Kl. 11.30
Ude
Hillerød Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
19. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Espergærde IF

Helsingør IF Fodbold
27. sep
Kl. 15.00
Ude
Helsingør Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
3. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Nivå-Kokkedal FK

Farum BK
11. okt
Kl. 14.00
Ude
Farum Park

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU17 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
2 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
3 Gilleleje FK 0 0 0 0 0
4 Helsinge Fodbold 0 0 0 0 0
5 Slangerup & Omegn IF 0 0 0 0 0

KampprogramU17 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 1

August 2020

Allerød Fodbold Klub
23. aug
Kl. 11.00
Ude
Allerød Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
25. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Helsinge Fodbold
September 2020

Slangerup & Omegn IF
5. sep
Kl. 13.30
Ude
Slangerup Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
15. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Gilleleje FK

Frederiksværk Fodbold Klub
22. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Allerød Fodbold Klub
Oktober 2020

Helsinge Fodbold
1. okt
Kl. 19.00
Ude
Helsinge Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
6. okt
Kl. 18.30
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Slangerup & Omegn IF

Gilleleje FK
25. okt
Kl. 14.00
Ude
Nellerupgård Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU16 Drenge 2 (05) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brødeskov IF 0 0 0 0 0
2 Espergærde IF 0 0 0 0 0
3 FIF/KBK Hillerød 0 0 0 0 0
4 Fredensborg BI 0 0 0 0 0
5 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
6 Gilleleje FK 0 0 0 0 0
7 Helsinge Fodbold 0 0 0 0 0
8 Hornbæk IF 0 0 0 0 0
9 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0

KampprogramU16 Drenge 2 (05) Efterår • Pulje 1

August 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
15. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Espergærde IF

Virum-Sorgenfri BK
22. aug
Kl. 13.30
Ude
Virum Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Gilleleje FK
29. aug
Kl. 11.00
Ude
Nellerupgård Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
7. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Fredensborg BI

FIF/KBK Hillerød
12. sep
Kl. 10.30
Ude
FIF-Stadion Kunstgræs

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
19. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Hornbæk IF

Helsinge Fodbold
27. sep
Kl. 12.00
Ude
Helsinge Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2020

Brødeskov IF
7. okt
Kl. 18.30
Ude
Brødeskov Stadion Kunst

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU15 Drenge 1 (06) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BK Avarta 0 0 0 0 0
2 Frederikssund FB 0 0 0 0 0
3 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
4 Gilleleje FK 0 0 0 0 0
5 Hillerød-Ålholm 0 0 0 0 0
6 IF Skjold Birkerød 0 0 0 0 0
7 Jyllinge FC 0 0 0 0 0
8 SSL - Skævinge- og St. Lyngby Fodbold 0 0 0 0 0
9 Ølstykke FC 0 0 0 0 0

KampprogramU15 Drenge 1 (06) Efterår • Pulje 1

August 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
15. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

BK Avarta

Hillerød-Ålholm
22. aug
Kl. 12.00
Ude
Hillerød Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

IF Skjold Birkerød
30. aug
Kl. 11.30
Ude
Birkerød Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
5. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Jyllinge FC

Frederikssund FB
13. sep
Kl. 10.30
Ude
Frederikssund Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
19. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Gilleleje FK

SSL - Skævinge- og St. Lyngby Fodbold
27. sep
Kl. 16.00
Ude
Baunehøj Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
3. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Ølstykke FC

StillingU15 Drenge 3 (06) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Hornsherred 0 0 0 0 0
2 FIF, Hillerød 0 0 0 0 0
3 Humlebæk BK 0 0 0 0 0
4 Melby-Liseleje IF 0 0 0 0 0
5 Nivå-Kokkedal FK 0 0 0 0 0
6 Slangerup & Omegn IF 0 0 0 0 0
7 Snekkersten IF 0 0 0 0 0
8 SSL - Skævinge- og St. Lyngby Fodbold 0 0 0 0 0

KampprogramU15 Drenge 3 (06) Efterår • Pulje 1

StillingU13 Drenge 8-mands M (08) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
2 Farum BK 0 0 0 0 0
3 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
4 Frem Hellebæk 0 0 0 0 0
5 Nødebo IF 0 0 0 0 0
6 Snekkersten IF 0 0 0 0 0

KampprogramU13 Drenge 8-mands M (08) Efterår • Pulje 1

August 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
15. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Nødebo IF

Farum BK
22. aug
Kl. 10.00
Ude
Farum Park

Frederiksværk Fodbold Klub

Snekkersten IF
29. aug
Kl. 09.30
Ude
Snekkersten Idrætscenter

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
3. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Allerød Fodbold Klub

Frem Hellebæk
12. sep
Kl. 12.00
Ude
Nordkysthallen

Frederiksværk Fodbold Klub

Nødebo IF
20. sep
Kl. 12.00
Ude
Nødebo Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
26. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Farum BK
Oktober 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
3. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Snekkersten IF

Allerød Fodbold Klub
6. okt
Kl. 17.15
Ude
Allerød Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
25. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Frem Hellebæk

StillingU13 Drenge 8-mands 3 (08) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
2 FC Hornsherred 0 0 0 0 0
3 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
4 Hillerød Fodbold 0 0 0 0 0
5 IS Skævinge 0 0 0 0 0
6 Jyllinge FC 0 0 0 0 0
7 LSF 0 0 0 0 0
8 Slangerup & Omegn IF 0 0 0 0 0
9 Værløse BK 0 0 0 0 0
10 Ølstykke FC 0 0 0 0 0

KampprogramU13 Drenge 8-mands 3 (08) Efterår • Pulje 1

August 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
15. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Værløse BK

Slangerup & Omegn IF
19. aug
Kl. 19.00
Ude
Slangerup Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Allerød Fodbold Klub
30. aug
Kl. 10.00
Ude
Allerød Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
5. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Jyllinge FC

Hillerød Fodbold
13. sep
Kl. 12.00
Ude
Hillerød Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
19. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

IS Skævinge

FC Hornsherred
23. sep
Kl. 17.45
Ude
Skibby Stadion Kunstgræs

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
3. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

LSF

Ølstykke FC
7. okt
Kl. 17.15
Ude
Ølstykke Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
2 FC Rudersdal 0 0 0 0 0
3 Espergærde IF 0 0 0 0 0
4 Farum BK 0 0 0 0 0
5 FC Holte 0 0 0 0 0
6 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
7 Hørsholm-Usserød IK 0 0 0 0 0
8 IF Skjold Birkerød 0 0 0 0 0
9 Snekkersten IF 0 0 0 0 0
10 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0

KampprogramU12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 1

August 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
15. aug
Kl. 11.15
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Snekkersten IF

FC Holte
22. aug
Kl. 09.45
Ude
Rudegård Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Farum BK
30. aug
Kl. 10.00
Ude
Farum Park

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
5. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Frederiksværk Stadion

FC Rudersdal

Espergærde IF
12. sep
Kl. 12.00
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
19. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Allerød Fodbold Klub

Virum-Sorgenfri BK
27. sep
Kl. 12.00
Ude
Virum Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
3. okt
Kl. 11.15
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Hørsholm-Usserød IK

IF Skjold Birkerød
10. okt
Kl. 12.00
Ude
Birkerød Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
2 FC Hornsherred 0 0 0 0 0
3 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
4 Helsinge Fodbold 0 0 0 0 0
5 Hundested IK 0 0 0 0 0
6 Kr. Værløse IF 0 0 0 0 0
7 Lynge-Uggeløse IF 0 0 0 0 0
8 Melby-Liseleje IF 0 0 0 0 0
9 Stenløse BK 0 0 0 0 0

KampprogramU12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 1

August 2020

Melby-Liseleje IF
22. aug
Kl. 12.30
Ude
Melby Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Helsinge Fodbold
27. aug
Kl. 18.00
Ude
Helsinge Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
5. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Kr. Værløse IF

Hundested IK
9. sep
Kl. 18.30
Ude
Hundested Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
19. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Stenløse BK

Lynge-Uggeløse IF
27. sep
Kl. 10.00
Ude
Lyngehallen

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
3. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

FC Hornsherred

Allerød Fodbold Klub
10. okt
Kl. 10.00
Ude
Allerød Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub

StillingU11 Drenge 4 8-mands (10) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Annisse IF 0 0 0 0 0
2 FC Rudersdal 0 0 0 0 0
3 Espergærde IF 0 0 0 0 0
4 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
5 Gilleleje FK 0 0 0 0 0
6 Helsingør IF Fodbold 0 0 0 0 0
7 Hørsholm-Usserød IK 0 0 0 0 0
8 Nivå-Kokkedal FK 0 0 0 0 0
9 Store Lyngby IF 0 0 0 0 0

KampprogramU11 Drenge 4 8-mands (10) Efterår • Pulje 1

August 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
16. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Espergærde IF

Annisse IF
27. aug
Kl. 17.30
Ude
Annisse Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
6. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Hørsholm-Usserød IK

Gilleleje FK
13. sep
Kl. 11.00
Ude
Nellerupgård Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub

Frederiksværk Fodbold Klub
20. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Nivå-Kokkedal FK

FC Rudersdal
23. sep
Kl. 17.45
Ude
Rundforbi Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2020

Frederiksværk Fodbold Klub
4. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Frederiksværk Stadion

Store Lyngby IF

Helsingør IF Fodbold
7. okt
Kl. 17.15
Ude
Helsingør Idrætspark

Frederiksværk Fodbold Klub