Menu

KM Sports Cup Champions League-stævne

image
08. januar 2019 kl. 17:10
Det store stævne afvikles den 16. og 17. februar i Frederiksværk Hallen.

OBS: Vi anbefaler hurtig tilmelding, da rækkerne er ved at være fyldt op. 


Kom og mærk en rigtig Champions League-stemning, når FFK afholder Champions League-fodboldstævne for piger og drenge fra U6-U13 i Frederiksværk Hallen den 16. og 17. februar.


Alle tilmeldte hold bliver tildelt et Champions League-hold ved lodtrækning. Lodtrækningen finder sted inden stævnets afvikling, og I er selvfølgelig meget velkomne til at stille op i holdets farver eller lignende.


Holdene vil være nogle af de velkendte som Barcelona, Real Madrid, Manchester United, Manchester City, Liverpool, Paris SG, Juventus og mange flere.


Det hold med bedst beklædning i hver række bliver tildelt en præmie.


Inden hver kamp mødes begge hold på midten af banen, hvor Champions League-hymnen brager ud over højtalerne. Der vil, efter hver række er afviklet, være en festlig præmieoverrækkelse, hvor ”We Are The Champions” vil blive spillet for fuldt drøn.


Alle hold er garanteret minimum fire kampe.


Alle række spiller om Champions League-trofæet, men der vil være en Champions League erindringsmedalje til alle hold.


Stævnet bliver spillet som traditionel indendørs fodbold med bander efter DGI’s regler for indefodbold.


Stævnet udbydes i følgende rækker:

U6 Mix (2013) spiller på halv bane, med 4 spillere på banen.  
U-7 Drenge (2012) spiller på halv bane, med 4 spillere på banen. 
U-8 Drenge (2011) spiller på halv bane, med 4 spillere på banen. 
U-9 Drenge (2010) spiller på hel bane, med 5 spillere på banen. 
U-10 Drenge (2009) spiller på hel bane, med 4 spillere på banen. 
U-11 Drenge (2008) spiller på hel bane, med 4 spillere på banen. 
U-12 Drenge (2007) spiller på hel bane, med 4 spillere på banen. 
U-13 Drenge (2006) Spiller på hel bane, med 4 spillere på banen.

U-9 Piger (2010/20111) Spiller på hel bane, med 5 spillere på banen. 
U-11 Piger (2008/2009) Spiller på hel bane, med 4 spillere på banen. 
U-13 Piger (2006/2007) Spiller på hel bane, med 4 spillere på banen.


Der må være op til tre udskiftere pr hold.


U-6 Mix, U-7, U-8, U-9 og U-10 Drenge spiller lørdag den 16. februar.


U-11, U-12, U-13 Drenge og Pigerækkerne spiller søndag den 17. februar.


Tilmelding kan ved at klikke her. Så kommer du til DGI-siden, hvor du kan tilmelde dit hold i højre hjørne under knappen ”tilmeld”. Fristen for tilmelding er 3. februar 2019. Prisen pr hold er som udgangspunkt 485 kroner.


Vi anbefaler hurtig tilmelding, da DGI lukker for tilmelding, når rækkerne er fyldt op.


Har du spørgsmål, skal du kontakte Jacob Levin Nielsen på enten telefon 28865799 eller mail jacob.levin.nielsen@dgi.dk


Status på rækkerne pr 7. januar kan ses herunder: 

Holdnavn

Række

Frederiksværk FK - 1

U-10 Drenge (2009)

Frederiksværk FK - 2

U-10 Drenge (2009)

Frederiksværk FK - 3

U-10 Drenge (2009)

Hundested IK 1

U-10 Drenge (2009)

Hundested IK 2

U-10 Drenge (2009)

Frederiksværk FK - 1

U-11 Drenge (2008)

Frederiksværk FK - 2

U-11 Drenge (2008)

Lynge-Uggeløse

U-11 Drenge (2008)

Melby-Liseleje Idrætsforening 1

U-11 Drenge (2008)

Melby-Liseleje Idrætsforening 2

U-11 Drenge (2008)

KBK Hillerød

U-11 Drenge (2008)

Frederiksværk FK - 1

U-11 Piger (2008/2009)

Frederiksværk FK - 2

U-11 Piger (2008/2009)

Frederiksværk FK - 3

U-11 Piger (2008/2009)

Frederiksværk FK - 4

U-11 Piger (2008/2009)

Lundtofte BK - 1

U-12 Drenge (2007)

Lundtofte BK - 2

U-12 Drenge (2007)

Frederiksværk FK - 1

U-12 Drenge (2007)

Frederiksværk FK - 2

U-12 Drenge (2007)

KBK Hillerød

U-12 Drenge (2007)

IS Skævinge

U-13 Drenge (2006)

Frederikssund FB - 1

U-13 Drenge (2006)

Frederikssund FB - 2

U-13 Drenge (2006)

Frederiksværk FK - 1

U-13 Drenge (2006)

Frederiksværk FK - 2

U-13 Drenge (2006)

Frederiksværk FK - 3

U-13 Drenge (2006)

Ålholm/FIF

U-13 Piger (2006/2007)

Annisse IF

U-6 Mix (2013) - ½ Bane

Melby-Liseleje IF

U-6 Mix (2013) - ½ Bane

Hundested IK 1

U-6 Mix (2013) - ½ Bane

Hundested IK 2

U-6 Mix (2013) - ½ Bane

BSV af 2016

U-6 Mix (2013) - ½ Bane

Frederiksværk FK - 1

U-7 Drenge (2012) - ½ Bane

Frederiksværk FK - 2

U-7 Drenge (2012) - ½ Bane

Frederikssund FB - 1

U-7 Drenge (2012) - ½ Bane

Frederikssund FB - 2

U-7 Drenge (2012) - ½ Bane

Frederikssund FB - 3

U-7 Drenge (2012) - ½ Bane

Hundested IK

U-7 Drenge (2012) - ½ Bane

Alsønderup S, G & I

U-7 Drenge (2012) - ½ Bane

Frederiksværk FK - 1

U-8 Drenge (2011) - ½ Bane

Frederiksværk FK - 2

U-8 Drenge (2011) - ½ Bane

Frederiksværk FK - 3

U-8 Drenge (2011) - ½ Bane

Frederiksværk FK - 4

U-8 Drenge (2011) - ½ Bane

Ålholm IF - 1

U-8 Drenge (2011) - ½ Bane

Ålholm IF - 2

U-8 Drenge (2011) - ½ Bane

Ålholm IF - 3

U-8 Drenge (2011) - ½ Bane

Dalby IF

U-8 Drenge (2011) - ½ Bane

Hundested IK

U-8 Drenge (2011) - ½ Bane

Skjold Birkerød

U-8 Drenge (2011) - ½ Bane

Hornbæk IF

U-9 Drenge (2010)

Nørrebro United

U-9 Drenge (2010)

RB 06

U-9 Drenge (2010)

HUI - 1

U-9 Drenge (2010)

HUI - 2

U-9 Drenge (2010)

Frederiksværk FK - 1

U-9 Drenge (2010)

Frederiksværk FK - 2

U-9 Drenge (2010)

Slangerup OIF - 1

U-9 Drenge (2010)

Slangerup OIF - 2

U-9 Drenge (2010)

Slangerup OIF - 3

U-9 Drenge (2010)

Rudersdal Boldklub

U-9 Drenge (2010)

Helsinge SI

U-9 Drenge (2010)

Frederiksværk FK - 1

U-9 Piger (2010/2011)

Frederiksværk FK - 2

U-9 Piger (2010/2011)